четвер, 3 грудня 2015 р.

Спортивно – виховний захід  до Дня захисника України
     Мета : ознайомити дітей із указом президента про встановлення свята – Дня захисника України , що відзначатиметься щорічно 14 жовтня; з’ясувати звичаї та традиції, пов’язані з цим святом; зауважити на тому, що це свято  безпосередньо пов’язане з історією козацтва.
    Сприяти розвитку фізичних якостей школярів; виховувати моральні, естетичні якості, почуття патріотизму; сприяти створенню міцного класного колективу.
     Учасники: дві команди (по 6 хлопчиків та  3 дівчаток )
Обладнання: канат, гирі 24 кг, палиця  до 2 метрів, аркуші паперу,  два м’ячі.
Ведучий 1: Сьогодні ми зібралися, щоб відсвяткувати День
захисника України. Вдячні нащадки низько вклоняються дідам та батькам, які несуть або несли службу в лавах армії. Завдяки вам наша Батьківщина незалежна, сильна і могутня, а діти можуть сподіватися на щасливе майбутнє.
     Ведучий 2 : Всі наші учні  хочуть бути схожими на своїх батьків та дідусів, які виявили високе почуття патріотизму, національної гідності, мужність та героїзм. Тому, мабуть, немає жодного хлопчика, який би не мріяв стати мужнім, хоробрим, надійним захисником Вітчизни. Та щоб стати мужнім, надійним захисником Батьківщини, потрібно готуватися до цього з дитинства. Адже солдат має бути дужим, спритним, кмітливим, винахідливим. Він повинен вміти багато чого робити. Ми маємо впевнитися, що ви для цього готові, а тому влаштуємо вам випробування.
       Ведучий 3: Сьогодні  у нас  приймають участь дві команди, яких будуть оцінювати наше журі .Кожний конкурс максимально оцінюється в 10 балів.
    Конкурс №1 Привітання команд.
 Прошу представити команди.
Учасники: команда «Сміливі»
 Наш девіз:
Учасники: «Козачата – хлопці браві і сміливі, й дуже жваві»
Учасники: команда «Патріот»
Наш девіз!
Учасники: «Виростаємо дужими, спритними і мужніми»
    Ведучий 1: Президент України П.О.Порошенко з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості 14 жовтня 2014 року підписав Указ № 806/2014, яким в Україні встановлено свято — День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня.
    Ведучий 3: А зараз  конкурс капітанів
   Конкурс №2 «Бліц турнір для капітанів на знання військових  звань»
( капітани почергово витягують картки на яких намальовані військові звання)
    Ведучий 2: Уже багато років поспіль 14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов'язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва. Під час Другої світової війни зародилася Українська повстанська армія як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом.
   Ведучий №3 : Виходячи з військової необхідності вождя вибирали серед сильних людей. Таким був Іван Підкова.
   Конкурс №3. Піднімання гирі (1 учень піднімає гирю, сума лівої та правої руки)

    Ведучий 1:      Віддавшись під опіку Пресвятої Богородиці, вояки вважали свято Покрови днем створення легендарної визвольної армії. Переконаний, що радянські солдати також зверталися з молитвою до Господа та Святої Діви перед атакою на позиції фашистів.
Конкурс №4 «Хто швидше одягнеться.»
(Виходять по одному гравцеві від команди. Виграє той, хто швидше і краще одягнеться за одну хвилину. Реквізит: брюки, піджак, черевики на шнурках).
    Ведучий 2:  Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків. Цим зумовлено рішення встановити День захисника України саме 14жовтня, який має стати святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Він має символізувати нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України. На Покрову слід вшановувати пам 'ять і тих, хто у різні часи боронив нашу землю від ворога. Тож складемо сьогодні щиру молитву Пресвятій Богородиці, щоб покрила своїм омофором український народ та наше військо, повсякчас підтримувала нас, плекала мужність українських військовослужбовців й оберігала їхні життя.
   Ведучий 3 : Козаки завжди любили співати, тож наступний конкурс пісні
  Конкурс №5 «Стройова пісня»
Команда №1: ОЙ НА ГОРІ ТА ЖЕНЦІ ЖНУТЬ (українська народна пісня)
Ой на горі та женці жнуть, (Двічі)
А попід горою
Яром-долиною
Козаки йдуть.
Гей, долиною, гей,
Широкою,
Козаки йдуть.
Гей, долиною, гей,
Широкою,
Козаки йдуть.
Попереду Дорошенко, (Двічі)
Веде своє військо,
Військо Запорізьке
Хорошенько.
А позаду — Сагайдачний, (Двічі)
Що проміняв жінку
На тютюн, на люльку,
Необачний.
Команда №2: ГЕЙ, ВИ, ХЛОПЦІ СІЧОВІЇ (українська народна пісня)
Гей, ви, хлопці січовії, раз, два, три!
Вже вороже серце мліє, раз, два, три!
Ні на що ми не зважаймо.
Лиш наперед поступаймо.
Раз, два — раз, два — раз, два, три!
Попереду сотник їде, раз, два, три!
Він до пекла з нами піде, раз, два, три!
Бо він хлопець, як сметана.
Має рангу капітана.
Раз, два — раз, два — раз, два, три!
Перший четар, як та змія, раз, два, три!
Звуть ’го хлопці Гамалія, раз, два, три!
Другий четар, як дитина,
В нього личко, як малина.
Раз, два — раз, два — раз, два, три!
Третій четар — хлопець гідний, раз, два, три!
Любить нас, як батько рідний, раз, два, три!
А четвертий — не казати —
Любить нас, як рідна мати.
Раз, два — раз, два — раз, два, три!
    Ведучий 1: 14 жовтня є особливим днем для українців, він поєднав у собі три значущих підстави вважати його святковим: релігійну, державну, ідеологічну. Цього дня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці - старовинне християнське свято, встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році в Константинопольському Влахернському храмі (де зберігалася риза Пресвятої Діви Марії, її головний покров і частина поясу, перенесені з Палестини в V столітті). Під час облоги Константинополя ворогами 910 року святий подвижник Андрій Юродивий побачив у небі над містом Матір Божу із сонмом святих. Пресвята Богородиця з'явилася мешканцям міста та опустила додолу омофор (покривало у вигляді широкого шарфа, котре звичайно жінки носили навколо шиї), прийнявши їх під свій захист. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.
    Ведучий  3 : Наступний конкурс покаже яка команда сильніша
 Конкурс № 6 « Згинання – розгинання рук в упорі лежачи» ( сума всієї команди кількість раз)
    Ведучий 2: У «Літописі Руському» йдеться про те, що Великий князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Землю Руську під покров Божої Матері (XI століття). 14 жовтня відзначається також День Українського козацтва. Це свято встановлено Указом Президента України від 07.08.1999 №966, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.

   Ведучий 3 : В наступному конкурсі наші команди покажуть свою спритність
    Конкурс  №7 «Стрибки в мішках» (Естафета в мішках, учасники стрибають по черзі передаючи естафету)
  Ведучий 1: З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Богородиця була заступницею козаків у походах, її зображення було вибите на хрестах, які вони носили. На Покрову козаки проводили загальновійськову Раду, де переобирали кошового отамана і старшину.
    Ведучий 3 : Наступне випробування для наших учасників «перетягування палиці»
    Конкурс № 8 «Перетягування палиці» (від кожної команди по 3 учня, ступні ніг впираються в ступні іншої команди, по команді треба перетягнути іншу на себе)
    Ведучий 2 : Першу церкву на честь Покрови запорожці побудували в 1659 р. на Чортомлицькій Січі. За час існування Січей збудовано 13 церков Покрови Богородиці. Козацьку традицію вшанування Богородиці перейняли захисники Української Народної Республіки.
    Ведучий 3 : Наступний конкурс покаже яка команда сильніша та дружніша
   Конкурс №9 «Хто сильніший»
(Перетягування канату, участь приймає  вся команда до двох перемог).
    Ведучий 1: У роки Другої світової війни, попри всю радянську атеїстичну пропаганду, багато українців - солдатів радянської армії перед боєм з нацистами зверталися до Господа та Діви Марії з молитвою про порятунок та перемогу.
   14 жовтня 1942 року вважається днем створення Української повстанської армії, метою якої було звільнення України від німецького, польського та радянського панування задля відновлення незалежної держави. Воїни УПА обрали свято Покрови за день заснування, віддавшись під опіку Божої Матері.
    Українські повстанці, незважаючи на те, що не отримували жодної зовнішньої допомоги, лише за підтримки свого народу, продовжували боротьбу аж до кінця 50-х років XX століття. Слід зазначити, що діяльність УПА насправді не обмежувалась територією Галичини і Волині, як стверджувала і продовжує стверджувати московська пропаганда, а поширювалася на інші регіони України, особливо Правобережної.
Конкурс №10 «Переправа через мінне поле».
(Естафета: біг по купинках).
    Ведучий 2 Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових. Сучасна Українська армія від часу її створення в 1991 році на заміну радянським символам почала активно запроваджувати козацькі. На прапорах українських частин замість червоної зірки з'явилися козацькі хрести і національний герб - тризуб, а іменами козацьких полководців стали називати військові навчальні заклади і частини.
Конкурс №11 «Хто спритніший».
(Естафета: з м’ячем зажатим колінами добігти до вказаного предмета, повернутися назад і передати м’яч наступному гравцеві
 Ведучий 1: Через військову загрозу цілісності своєї держави з боку Російської Федерації українці нині часто згадують приклад звернення жителів Константинополя до Богородиці, самі звертаються з молитвою до Божої Матері з проханням покрити свої омофором наших воїнів, які героїчно відстоюють незалежність України.
    Ведучий 2: У Конституції України вказано, що українська держава спирається «на багатовікову історію українського державотворення», а у Державному Гімні України є слова «І покажем, що ми браття козацького роду». Сучасна незалежна Україна - держава і народ - є нащадками Київської Русі, козацтва, збройних формувань УНР та ЗУНР, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції.
Слід зазначити, що патріотична спільнота країни в якості свята українських військових переважно відзначає 14 жовтня - Козацьку Покрову.
Саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст цього дня Президент України П.О.Порошенко вирішив встановити 14 жовтня свято - День захисника України
Заключне слово журі
Нагородження учасників та переможців


Немає коментарів:

Дописати коментар